Anasayfa Haberler Şubat 2018’in En Yeni Dizileri

Şubat 2018’in En Yeni Dizileri

Yeni yılın ikinci ayı Şubat’ta biz dizi severlerin karşısına toplam 14 tane yeni dizi çıkıyor. İnsan bilincinin farklı bedenlere aktarılabildiği bir dünyayı gözler önüne seren Altered Carbon, Six Feet Under ve True Blood’ın yaratıcısı Alan Ball’un yeni drama dizisi Here and Now ve Stargate evreninin en önemli karakterlerinden biri olan Catherine Langford’un geçmişine uzanacağımız Stargate: Origins bu ayın yeni dizilerinden sadece birkaçı. İşte Şubat ayının en yeni dizileri;

1. A.P. Bio (1 Şubat – NBC)

Seth Myers ve Lorne Michaels’ın yapımcıları arasında yer aldığı bu komedi dizisi, felsefe profesörü olmayı hayal eden fakat bir lisede biyoloji öğretmeni olmak zorunda kalan Jack Griffin’in yaşadıklarını konu alıyor. Harvard’daki felsefe eğitimi sonrası hayalindeki işi elinden kaçıran Jack, Toledo-Ohio’ya geri dönerek Whitlock Lisesi’nde biyoloji öğretmeni olarak görev yapmaya başlar. Okula geldiği ilk günde biyoloji öğretemeyeceğini belli eden Jack, sınıfındaki öğrencilerin başarılı olduğunu fark edince çocukları kendi çıkarı için kullanmaya karar verir. Okulun müdürü Durbin ise Jack Griffin’i kontrol altında tutmak için çaba sarf edecektir. Dizide Jack Griffin rolünde It’s Always Sunny in Philadelphia’nın Dennis’i Glenn Howerton’ı izleyeceğiz. (Howerton’ın bu rolü It’s Always Sunny in Philadelphia’daki rolünü hiçbir şekilde etkilemeyecek, dizinin hayranlarına duyurulur.) Lisenin müdürü Durbin rolüne ise Patton Oswalt hayat veriyor.

2. Altered Carbon (2 Şubat – Netflix)

2018’in en çok merak edilen dizilerinden biri olan Altered Carbon, insan bilincinin sayısallaştırılıp farklı bedenlere aktarıldığı bir dünyayı biz dizi severlere yansıtmaya hazırlanıyor. Richard K. Morgan’ın aynı adlı romanından uyarlanan dizinin hikayesi, eski bir savaşçı olan Takeshi Kovacs’ın 250 yıl sonra yeniden hayata döndürülmesiyle başlıyor. Dünyanın en zengin adamlarından Laurens Bancroft’un hayata döndürdüğü Kovacs’ı hiç tanımadığı bu dünyada çok önemli bir görev beklemektedir: Bancfort’un cinayetini çözmek…

İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizide Takeshi Kovacs rolünü The Killing’den hatırlayacağımız Joel Kinnaman üstleniyor. Laurens Bancroft rolünde ise James Purefoy’u izleyeceğiz.

3. Here and Now (11 Şubat – HBO)

Six Feet Under ve True Blood gibi yapımları hayatımıza sokan Alan Ball, yeni dizi projesiyle nihayet karşımıza çıkıyor. Çağdaş toplum hayatını kara mizahla anlatacak olan bu dizi Portland’daki iki aileyi odak noktası yapıyor. Bu ailelerden birisi felsefe profesörü olan Greg Bishop ve avukat eşi Audrey Black’in hem biyolojik hem de evlat edindikleri çocuklarından oluşmakta. Diğeri ise Greg-Audrey çiftinin çocuklarından birine tedavi uygulayan psikiyatrist bir babanın yer aldığı çağdaş bir Müslüman aile. Dizide bu iki ailenin bakış açısından günümüz ilişkilerini gözlemlerken, bir takım doğaüstü olayların da bizi beklediğini belirtelim. Dizinin başrollerinde ise Tim Robbins ve Holly Hunter karşımıza çıkıyor.

4. Our Cartoon President (11 Şubat – Showtime)

Komedyen-sunucu-yazar Stephen Colbert’in elinden çıkan bu animasyon serisi, Donald Trump’ın başkanlık dönemine komik bir bakış sunuyor.

5. Bliss (14 Şubat – Sky 1)

David Cross’un (Arrested Development) elinden çıkan bu yeni komedi dizisi birbirinden habersiz iki eşi ve çocukları arasında karmaşık bir hayat sürdürmeye çalışan başarılı seyahat yazarı Andrew’un hikayesine odaklanıyor. Dizide Andrew rolünde Stephen Mangan yer alırken, eşlerini ise Heather Graham ve Jo Hartley canlandırıyor.

6. This Close (14 Şubat – Sundance Now)

Shoshannah Stern ve Josh Feldman’ın hem yarattıkları hem de başrolü üstlendikleri bu dizide iki yakın arkadaşın ilişkisine odaklanan bir hikâye karşımıza çıkıyor. Erkek arkadaşıyla yeni nişanlanan Kate (Stern) ile nişanlısından ayrıldıktan sonra hayatına devam etmeye çalışan Michael’ın (Feldman) yaşadıklarını izleyeceğimiz dizi, sağır insanların günlük hayatta yaşadıkları problemleri de bizlere gösterecek. (Dizinin başrol oyuncularının gerçek hayatta da sağır olduğunu belirtelim.) Altı bölümden oluşan dizinin kadrosunda Cheryl HinesZach GilfordColt Prattes ve Marlee Matlin de yer almakta.

7. Stargate: Origins (15 Şubat – Stargate Command)

Stargate evreninin en önemli karakterlerinden biri olan Catherine Langford’un geçmişini keşfetmemizi sağlayacak olan bu yeni seri 10’ar dakikalık 10 bölümden oluşuyor. Genç Catherine insanlığın seyrini değiştirebilecek bir gizemin sırrını çözmek için beklenmedik bir yolculuğa çıkacaktır. Dizide Catherine Langford rolünü Elli Gall üstleniyor. Catherine’in babası Profesör Langford rolünde ise Connor Trinneer’ı izleyeceğiz.

8. Everything Sucks! (16 Şubat – Netflix)

Netflix platformunun bu ayki yeni dizilerinden biri olan Everything Sucks!, bizleri 1996 yılında küçük bir kasabadaki lisede yaşananları konu alıyor. İlk sezonu 10 bölümden oluşan dizide Peyton Kennedy, Jahi Winston, Patch Darragh ve Claudine Nako rol almakta.

9. Seven Seconds (23 Şubat – Netflix)

The Killing’i uyarlayan Veena Sud, bu defa 2013 yapımı Rus filmi The Major’dan uyarlanan bir cinayet dizisiyle karşımıza çıkıyor. 15 yaşındaki Afro-Amerikalı bir çocuğun ölümünün ardından cinayetle ilgili gerçeğin ortaya çıkması için verilen mücadeleyi izleyeceğimiz dizide Regina King, David Lyons, Clare-Hope Ashitey ve Michael Mosley başrollerde yer alıyor.

10. Final Space (26 Şubat – TBS)

Conan O’Brien’ın yapımcılığını üstlendiği ve Youtube yıldızlarından Olan Rogers’ın yaratıcılığında çıkan bu animasyon serisi, tutsak bir astronot olan Gary ve uzaylı yardımcısı Mooncake’in maceralarını konu alıyor. Fred Armisen, Tom Kenny, David Tennant, Tika Sumpter ve Steven Yeun da sesleriyle bu projede yer alıyorlar.

11. Good Girls (26 Şubat – NBC)

Hayatları hiç de istediği gibi gitmeyen üç kadın, yaşadıkları para sıkıntısını çözmek için bulundukları bölgedeki süpermarketi soymaya karar verirler. Oyuncak tabancalarla umduklarından daha fazla paraya sahip olan bu üç kadının hayatı ne yazık ki soygundan sonra daha karmaşık bir hal alacaktır. Dizinin başrollerinde Christina Hendricks, Mae Whitman ve Retta var.

12. Living Biblically (26 Şubat – CBS)

Johnny Galecki’nin de (The Big Bang Theory) yapımcıları arasında yer aldığı bu yeni komedi dizisi, hayatını İncil’in kurallarına göre yaşamaya karar veren bir adamın hikayesini konu alıyor. Jay R. Ferguson’ın başrolünde yer aldığı dizide David Krumholtz, Camryn Manheim, Lindsey Kraft ve Ian Gomez de rol almakta.

13. The Looming Tower (28 Şubat – Hulu)

Lawrence Wright’ın Pulitzer ödüllü kitabı The Looming Tower’dan uyarlanan bu mini dizi, 1990’ların sonunda Usame Bin Ladin ve El Kaide Örgütü’nün yükselen tehdidiyle birlikte FBI ve CIA arasındaki rekabetin kızışması ve 11 Eylül saldırılarına uzanan yolu ekrana getiriyor. Tahar Rahim, Alec Baldwin, Peter Sarsgaard, Michael Stuhlbarg, Bill Camp ve Jeff Daniels gibi birçok ünlü ismi bir araya getiren mini dizi 10 bölümden oluşuyor.

14. Save Me (Şubat – Sky Atlantic)

The Walking Dead’in sevilen oyuncularından Lennie James, bu defa kendi yarattığı ve yazdığı bir dizide başrolde karşımıza çıkıyor. 13 yıldır görmediği kızını kaçırmakla suçlanan Nelly Rowe, kayıp kızını bulmak için amansız bir mücadelenin içine girecektir. Jody’yi bulmak için çıktığı bu yolda bazen hayatları kurtaracak, bazen başka kayıp insanları bulacak, bazen hayatını tehlikeye atacaktır. Dizide Lennie James’in yanı sıra Suranne Jones ve Stephen Graham de rol almakta.