Anasayfa Liste Supernatural – En İyi 10 Bölüm

Supernatural – En İyi 10 Bölüm

2 101927

(Bu yazıya 8.Sezon dahil edilmedi. Alttaki yazı 7 sezonun tüm bölümlerini izlemeyenler için spoiler niteliği taşıyabilir)

Supernatural 7 sezondur devam ettiğinden ve elimizde 149 bölüm ile neredeyse her bölümü iyi olan koskoca bir sezon (5.Sezon) bulunduğundan; en iyi 10 bölümü seçmek oldukça güç oldu. Bir de beğenmekle, sevmek arasındaki fark var – sanırım ben listemde daha çok kendi kişisel sevgimi göz önünde bulundurdum. İşte, 7 sezonluk Supernatural’ın en iyi 10 bölümü;

#10 Yellow Fever

4.Sezon 6.Bölüm

IMDb Puanı: 9.3

Çok fazla açıklama yapmaya gerek var mı bilmiyorum ama şöyle özetleyebilirim; bu bölüm Dean’in korkudan ödünün patladığı ve bölüm sonundaki jenerikte “Eye of the Tiger” eşliğinde dans ettiği bölüm.

Sam ve Dean “korkudan ölen” bir adamı araştırdıkları sırada Dean bir hastalığa yakalanır. Bu doğa üstü hayalet hastalığı insanı paronaya derecesinde korkmaya itmektedir. Sonuç olarak korkusuz avcımız Dean, gördüğü kediden ödü patlayan ve bir kaniş tarafından kovalanan korkak bir adama dönüşür. Efsanevi finaliyle ve her izlenildiğinde kahkalara boğan sahneleriyle  Supernatural’ın en iyi bölümlerinden biri Yellow Fever.