Anasayfa Haberler Tales From the Crypt’in Yeniden Çevrimi Rafa Kalktı!

Tales From the Crypt’in Yeniden Çevrimi Rafa Kalktı!

0 85

EC Comics‘in yayınlarından, HBO kanalına uyarlanan ve 90’larda hemen hemen her ünlünün bir bölümünde yer aldığı, Crypt Keeper‘ın sesi ile korkulu geceler yaşattığı Tales From the Crypt, M. Night Shyamalan‘ın yeniden çevirimi ile TNT ekranlarına dönme kararı almıştı. Tales severler bu habere daha tam sevinememiş iken, kanaldan projenin rafa kaldırıldığı açıklaması geldi.

Kanal yayın hakları sebebi ile projeyi rafa kaldırdığını fakat ileride tekrar düşünebileceklerini belirtti.

TBT ve TNT‘nin başkanı olan Kevin Reilly‘nin söylediğine göre, çok karmaşık bir yayın hakkı yapısı olduğundan, yeniden çevrim şu an söz konusu değil. Çok zaman kaybettiklerini söyleyen Reilly, projenin neden şu anlık mümkün olmadığını ise “Zaten yeterince zaman kaybettik, bu işi yapmak için bir dört sene daha bekleyemem.” şeklinde açıklığa kavuşturdu.

Projenin açıklanma tarihi olan 2016’dan beri yasal haklarla ilgili sorunlar ile yüzleştiği biliniyor.

Henüz duyurusu yapılmamış bir bilim-kurgu dizisi için Ridley Scott ile anlaştıklarını söyleyen Reilly, “Belki Tales ekranlara geri döner, fakat şu an bir bilim-kurgu dizisi yapmak için çok daha hevesli ve tutkulu olan Ridley Scott ile partner olduk. Hatta Ridley‘in bölümleri yönetme ihtimali de var” dedi. 2018’de yayınlanması beklenen dizi için sipariş verildi.

Tales, orijinal seri olan William Gaines‘in yarattığı Tales From the Crypt EC Comics‘in yanı sıra, yeni yazılan başka hikayelerde içerecekti ve bir bölümü de Shyamalan‘ın kendisi yönetecekti.