Anasayfa Haberler Galeri The Walking Dead: Negan Rolünün Kıyısından Dönen Aktörler

The Walking Dead: Negan Rolünün Kıyısından Dönen Aktörler

0 557

The Walking Dead çizgi romanının kötü karakterlerinden Negan, televizyon serisine nihayet 6. sezonun final bölümüyle dahil olmuştu. Bu rolü üstlenen isim de Supernatural, Grey’s Anatomy ve The Good Wife gibi dizilerde izleme fırsatı bulduğumuz Jeffrey Dean Morgan oldu. 7. sezonun ana karakterleri arasına giren Negan rolü için Jeffrey Dean Morgan’dan önce başka aktörlerin de adı geçmişti. İşte Negan rolünün kıyısından dönen aktörler;

1. Jon Hamm

jon-hamm

Yedi yıl boyunca hayatımıza Mad Men’deki Don Draper karakteriyle yerleşen Jon Hamm ciddi ciddi bu rol için düşünülüyordu. Serinin yaratıcısı Robert Kirkman MTV’ye verdiği bir röportajda Jon Hamm’ın bu rol için muhteşem olabileceğini söylemişti. Kirkman’la birkaç kez bir araya gelen Hamm de bunun keyifli olabileceğini belirtmişti. Fakat herhangi bir sebepten dolayı bu gerçekleşemedi.

2. Henry Rollins

henry-rollins

Listedeki en ilginç isim olmasının nedeni, The Walking Dead’in çizgi roman artistlerinden Charlie Adlard’ın Henry Rollins’den esinlenerek Negan’ın görüntüsünü yaratması. Rollins, Forbes dergisine verdiği bir röportajda bu durumdan haberinin olduğunu ve seçmeleri kazanmaya kesin gözüyle baktığını belirtmişti. Deneme çekimlerinde Negan’ın nevi şahsına münhasır küfürlerinin de yer aldığı beş sayfalık metni canlandırmaya çalışan Rollins ne yazık ki kendinden esinlenilerek ortaya çıkan bu karakter için seçilemedi.

3. Timothy Olyphant

timothy-olyphant

FX kanalının dizilerinden Justified’ın yıldızı Timothy Olyphant, Negan rolü için deneme çekimi yapan aktörlerden biriydi. Fakat ne yazık ki kazanan isim Jeffrey Dean Morgan oldu.

4. Matt Dillon

mattdillon

Wayward Pines’ın ilk sezonundaki performansıyla göz dolduran başarılı aktör Matt Dillon da Negan için deneme çekimlerine katılan isimler arasındaydı. Fakat ne yazık ki yapımcıların tercihi Dillon’dan yana olmadı.

5. Garret Dillahunt

garret-dillahunt

Terminator: The Sarah Connor Chronicles, Raising Hope ve The Mindy Project başta olmak üzere birçok dizide izlediğimiz Garret Dillahunt, sıkı bir The Walking Dead hayranı olmakla birlikte sosyal medya üzerinden de bu rol için talip olduğunu belirtmişti. Hatta 6 Kasım 2015 tarihinde paylaştığı tweetle de bunu dile getirmişti. Tabii bu paylaşımından dört gün sonra AMC kanalı rol için Jeffrey Dean Morgan’ın seçildiğini açıkladı.

Peki sizce Jeffrey Dean Morgan, Negan rolü için doğru seçim mi? Hangi aktörler bu rol için uygun olabilirdi? Yorumlarınızı bekliyoruz…

* Bu yazı Digital Spy internet sitesinde yer alan “The men who were nearly Negan: see who almost played The Walking Dead’s brutal villain” isimli yazıdan çevrilmiştir.