Anasayfa Haberler The X-Files 11.Sezon Fragmanı “Hell on Earth” Yayınlandı

The X-Files 11.Sezon Fragmanı “Hell on Earth” Yayınlandı

New York Comic-Con 2017’nin son gününde, The X-Files ile beraber, Pazar günü Javits Center’da yapılan panel alanını tıka basa dolduran hayranlar da şüpheye yer bırakmayacak şekilde kanıtladı ki ‘Gerçek dışarıda bir yerlerde!’. Ayrıca yapılan panelde, yeni sezon fragmanı yayınlanan dizinin yapımcısı Chris Carter, yeni bir film için de ‘asla, asla deme’ diyerek açık kapı bıraktı.

Dizinin yıldızları Gillian Anderson (Dana Scully), David Duchovny (Fox Mulder) ve Mitch Pileggi (Walter Skinner) yapımcı Chris Carter ile beraber, The X-Files 11. sezona dair ipuçları verdi. Panelin başında yayınlanan 11.sezon fragmanıyla (yukarıda) beraber gelen mırıldanmalar ve alkışlar da gösteriyor ki, ürkütücü koridorlar, el fenerleri, araba kovalama sahneleri, ‘The Cigarette Smoking Man’, sadece bir anlığına gördüğümüz canavarlar, FBI ajanları ile boğuşma ve Lone Gunmen üyesi Richard Langly (Dean Haglund) de dahil olmak üzere hayranların isteyebileceği her şey gelecek sezonda mevcut. Fragmanın isminde de açıkça anlaşılıyor ki, Scully’nin, Mulder’ın kulağına “Onu bulmalısın ve dünyaya cehennemi salmadan önce onu durdurmalısın” diye fısıldadığı oğulları William, yeni sezonun ana temasını oluşturacak.

Mulder ile Scully’nin ilişkilerinin devam edeceğini söyleyen Carter’ın yanı sıra Pileggi ‘Gerçekten hiçbir şey hakkında fazla bilgi veremeyiz’ diyerek şaka yapsa da, panelin ilerleyen dakikalarında, Walter Skinner’ın gençliğini göreceğimiz haberini kabul etti.
Programın yürütücü yapımcısı, yeni sezonun ilk bölümünün Cigarette Smoking Man’in hikayesine odaklanacağını söyledi. Carter ise, 11.sezonun bitişinin her zaman olduğu gibi heyecanlı,sürprizli ve devamı gelecek şekilde biteceğini ekledi. Ayrıca Carter, orijinal gösterim olan 1990larda ‘Home’, ‘Clyde Bruckman’s Final Respose’, ‘Weeds’ ve ‘Through a Glass Darkly’ adlı dört bölümde yer almış olan Karen Konoval’ın da yeni sezona dahil edildiğini fakat ‘Home’ bölümünde canlandırdığı karakteri oynamayacağını belirtti. Duchovny panelde, Carter tarafından yazılan ama prodüksiyonu yapılmamış The X-Files senaryosu ile ilgili ‘Senin (Carter’ın) iflas eden emlakçı adamın başkan olması ile ilgili senaryo mu?’ diyerek herkesi güldürdü.

Dizi, 1993-2002 yılları arasında orijinal gösterimini yaptıktan sonra, 2016 başarılı bir kısa seri olarak geri döndü. Bu başarı üzerine Duchovny ile Anderson’ın da projeyi devam ettirme isteği eklenince, nisan ayında Fox kanalı 10 bölümlük 11.sezon haberini verdi. Fox kanalının başkanı David Madden projenin başarısını şöyle açıklıyor; “İkonik karakterler, zengin anlatım, cesur yaratıcılar. Bunlar iyi bir şovun kalitesini sağlayan şeyler ve The X-Files’ın derin bir etki bırakmasındaki bir kaç sebep”.

Deadline’ın dizinin yürütücü yapımcısı Carter ile yaptığı röportaja göre 11.sezonun yarısına gelindiği ve tanıdığımız bir sürü yüzü tekrardan göreceğimiz biliniyor. Bu yüzlerden birinin Barbara Hershey olduğunu da biliyoruz.