Anasayfa Dizi Detay Anime Tokyo Ghoul – Eyepatch: Tanıtım

Tokyo Ghoul – Eyepatch: Tanıtım

0 1775

Tokyo Ghoul, Sui Ishida tarafından oluşturulup daha sonra animeye uyarlanan bir manga dizisidir.  Pierrot stüdyosu tarafından oluşturulan uyarlama anime televizyon dizisi, 3 Temmuz 2014’te Tokyo MX‘te yayınlanmaya başlamıştır. Bilindiği üzere Pierrot stüdyo; Naruto, Bleach ve birçok animeyi bünyesinde barındırmaktadır. Bu da Tokyo Ghoul’ ün ne kadar sağlam bir anime olduğunu gösteriyor.

Konusu

Ken Kaneki, kitap okumayı seven bir çocuktur. Gittiği Anteiku isimli bir kahve dükkanında bir kız görür ve ondan hoşlanmaya başlar. Ama bunu bir türlü söyleyememektedir. Bir gün söylemeye karar verir ve kahve dükkanında buluşma ayarlar. Buluştuklarında birçok ortak yönlerinin olduğunu keşfederler. Buluşmadan sonra Rize, gulyabanilerden korktuğu için Kaneki’ ye kendisini eve bırakmasını söyler. Durum çok farklıdır. Rize bir gulyabanidir ve hedefi Ken Kaneki’ yi yemek istemesidir. Birlikte yürürlerken Rize ani bir değişiklik ile Kaneki’ ye saldırır. Kaneki, demir yığınlarının olduğu bir bölgeye kendisini saklar ve beklemeye başlar. Rize, Kaneki’ ye tam son darbeyi vuracakken, üstüne demir yığınları düşer. Kaneki ağır yaralarla hastaneye kaldırılır. İç organları tükenmiş durumdadır. Kaneki’ye Rize’nin iç organları yerleştirilir ve Kaneki yaşamaya devam eder. Kaneki’nin hiçbir şey bildiği yoktur ve kendisi artık yarı insan yarı gulyabanidir.

Karakterler

Ken Kaneki – Eyepatch

1Hikayenin kahramanı, 18 yaşında çaylak bir üniversite öğrencisi, Rize onu öldürmeye çalışırken kafasına gelen demirlerden dolayı ölür ve Rize’nin organları Kaneki’ye nakil olur. Ameliyattan sonra eğilimleri ve özellikle gulyabani gibi gelişir. Şimdi gulyabani ve insan olarak normal bir yaşama devam etmeye çalışırken her zaman gulyabanı tarafıyla mucadele içinde gulyabanı kimliğini gizli tutmaya çalışmaktadır. Daha sonra Yoshimura’nın rehberliği altında Anteiku için bir garson olarak çalışıyor. Amon ile yaptığı mucadele sonrasında bir gulyabani gördüğü için biraz ünlü olur. Okumayı seviyor, normalde sessiz ve çekingen biridir. Yabancılara kolayca güvenme gibi kötü bir özelliği vardır.

Touka Kirishima – Rabbit

2

Anteiku’da garson olarak yarı zamanlı çalışıyor. 20. bölgede yaşayan 17 yaşındaki gulyabani. O insan toplumunda gulyabani kimliğini en üst öncelikli olduğuna inanmaktadır. Bazen kindar ve genellikle şiddet eğilimleri ile çok pervasız döküntü bir bireydir. Daha sonra Kaneki eğitim ortağı olur ve bir ekip olarak mücadele etmeye başlarlar. Ve gulyabani topluluğundan “Tavşan (Rabbit)” olarak bilinir. Ailesi araştırmacılar tarafından öldürülmesinden sonra Hinami’nin koruyucusu olarak rol alır.

 

Rize Kamishiro – Binge Eater

3

Rize gözlüklü bir kız ve Kaneki’yi buluşmaya ikna edip sonra yemeye çalışır. Üstüne düşen demirlerden sonra iç organları Kaneki’ye nakledilmiştir. O olaylardan önce Rize, çok güçlü, korkusuz ve acımasız bir gulyabanidir. 20. Bölgeye gelmeden önce anti-gulyabani müfettişlerini üzerine çekip 11. Bölgeyi altüst etti. O araştırmacılar tarafından “Aşırı yiyen (Binge Eater)” olarak bilinirdi ve Kaneki gibi kitap okumayı çok severdi. Başlangıçta hala hayatta olduğu ortaya çıkmıştır, Kaneki ile karşılaşması sırasında öldürüldüğüne inanılan vücudu Gulyabanı/İnsan deneylerine malzeme üretmek için ve bir gulyabaniye dönüşüm deneyi Kaneki bunun sonucudur.

Bölüm Listesi

Tokyo Ghoul

1 “Trajedi”

2 “Kuluçka”

3 “Güvercin”

4 “Akşam yemeği”

5 “Yara izi”

6 “Bulut yağmuru”

7 “Esaret”

8 “Dairesel”

9 “Kuş kafesi”

10 “Aogiri”

11 “Keyif”

12 “Gulyabani”

 

Tokyo Ghoul √A

1 “Yeni dalgalanma”

2 “Dans eden çiçekler”

3 “Cellat”

4 “Derin katmanlar”

5 “Yarık”

6 “Bin yollar”

7 “Nüfuz etme”

8 “Eski dokuzlar”

9 “Şehir içinde bekleme”

10 “Son yağmur”

11 “Çiçek tufanı”

12 “Ken”

Tokyo Ghoul, tüm hızıyla devam ediyor.

Açılış Jeneriği

BENZER KONULAR