Anasayfa İnceleme Eleştiri Twin Peaks Özel – 3.Kısım

Twin Peaks Özel – 3.Kısım

Twin Peaks özel dosyamıza devam ediyoruz. Özel incelememizin ilk kısmı Twin Peaks Özel – 1.Kısım ise şuradan okunabilir, Twin Peaks Özel – 2.Kısım ise şuradan okunabilir.

Dizide daha yer alan bir sürü karakter var fakat izlemeden önce mutlaka tanımanız gerekenler bu kadar. Şimdi de dizide yer alan ve bu kadar orijinal olmasını sağlayan bir kaç özel olguya değinmek istiyorum.

The Black Lodge: Burası Cooper’ın rüyalarında gittiği “Kırmızı Oda”. Burada tersten konuşan ve dans eden cüce bir adam (Adamın adı The Man From Another Place) Cooper’ı karşılar. Aynı zamanda da upuzun boylu bir “dev”. İlk bölümlerde Laura Cooper’ın kulağına bu odada katilin kim olduğunu söyler; fakat Cooper uyandığında bir türlü kim olduğunu hatırlayamaz.

The Giant: Cooper’ın uyanıkken ve ya rüyada iken (buradan tam emin değiliz) gördüğü bu dev, ona ipuçları verir. Söylediği şeylere dikkat etmesini ister. Bu ipuçlarını yavaş yavaş çözen Cooper, git gide çözüme yakınlaşır. Cooper bu devi sadece uyurken değil, olmadık yerlerde de görür hatta ondan ne anlama geldiğini bilmediği eşyalar alır.