Anasayfa Reklam Twitter #GameofThrones Şerefine Veri Paylaştı: #WinterIsHere

Twitter #GameofThrones Şerefine Veri Paylaştı: #WinterIsHere

0 201

#KışGeldi.

Her Pazar akşamı, HBO dizisi Game of Thrones (@GameofThrones) hayranları Twitter’da dizinin çılgın ve beklenmedik olaylarını, karakterlerin en güncel ve şaşırtıcı gelişmelerini konuşmak, kendilerine ait caps ve gifleri paylaşmak ve diğer hayranlarla dizi esnasında yorumlarını paylaşmak için bir araya geliyorlar. Her #GameofThrones sezonu milyonlarca Tweet’e ilham kaynağı oluyor. Game of Thrones 2016’da hakkında en çok Tweet atılan TV programı olmuştu, üstelik Twitter’da 2016’nın ilk 10 trendi arasındaydı ve bu listeye giren tek TV programıydı.

Bu Pazar sezon gösterimi öncesinde, Game of Thrones’un Twitter’daki durumuna yeniden göz attık;

2017’de Game of Thrones hakkında atılmış 13.8 milyon Tweet mevcut ve dizinin ikinci fragmanının yayınlandığı tarih olan 21 Haziran aynı zamanda dizi hakkında en çok Tweet’in de atıldığı gün oldu.

Dizinin 6.sezonu (2016) hakkında en çok Tweet atılan sezon oldu. Tüm zamanların hakkında en çok Tweet atılan Game of Thrones bölümleri ise şöyle;

 1.    Kış Rüzgarları (26 Haziran 2016)
 2.    Kızıl Kadın (Apr 24, 2016)
 3.    Piçlerin Çarpışması (Jun 19, 2016)
 4.    Annenin Merhameti (Jun 14, 2015)
 5.    Ev (May 01, 2016)

Game of Thrones hakkında atılan Tweetlerde en çok kullanılan 10 emoji ise şu şekilde:

 1.    🐉
 2.    🐲
 3.    🔔
 4.    🐺
 5.    💥
 6.    ❄
 7.    📷
 8.    👑
 9.    😱
 10.  😢

6.sezonda hakkında en çok Tweet atılan Game of Thrones karakterleri:

 1.    Jon Snow
 2.    Daenerys Targaryen
 3.    Sansa Stark
 4.    Arya Stark
 5.    Hodor

Ve 6.sezonun en çok Tweetlenen hashtagleri (etiketleri):

 1.    #GameofThrones
 2.    #GoT
 3.    #GoTSeason6
 4.    #DemThrones
 5.    #JonSnow

Dizinin Twitter’da en çok takip edilen 3 oyuncusu:

 1.    Maisie Williams (@Maisie_Williams)
 2.    Sophie Turner (@SophieT)
 3.    George R.R. Martin (@GRRMspeaking)

Yeni sezon gösterimini izleyemeyecek olan ve Twitter’da spoiler’lara yakalanmaktan korkan hayranlar için de Twitter bir çözüm sunuyor. Twitter şimdi kullanıcılara anasayfalarında görmek istemedikleri kelimeleri sessize almalarına imkan sağlayan yeni bir özelliğe sahip. Bu Tweet anasayfada olması istenmeyen kelimelerin nasıl sessize alınacağını adım adım açıklıyor. Eğer biri en sevdiği TV programını vaktinde izleyemezse, spoiler’lara yakalanmamak artık daha kolay. Kullanıcılar şimdi spoiler’ları görmezden gelebilir ve sonrasında kaldıkları yerden konuşmalara katılmaya devam edebilirler.

Ayrıca, Game of Thrones’un ardından yayınlanan Bill Simmons’ın The Ringer programı, HBO’dan Twitter’da geçti. “Tahtları Konuş” (Talk the Thrones)  her bölümün ardından @TheRinger ile Twitter ve Scope’ta canlı yayınlanacak.

Game of Thrones’la ilgili Twitter’dan bir interaktif bir paylaşım da var: https://interactive.twitter.com/winter-is-here/

BENZER KONULAR