Anasayfa Haberler “Yaban Diyarlardaki Yabancı” Dizi Oluyor!

“Yaban Diyarlardaki Yabancı” Dizi Oluyor!

0 385

Syfy kanalı, şimdiye kadar yazılmış en ünlü bilim kurgu romanlarından biri olan Stranger in a Strange Land‘i TV’ye uyarlamaya hazırlanıyor.

The Hollywood Reporter’da yayınlanan habere göre, Robert Heinlein tarafından yazılan ve dilimize de “Yaban Diyarlardaki Yabancı” ismiyle çevrilen – benim de en sevdiğim romanlardan birisi olan – Stranger in a Strange Land, dizi oluyor. Projenin arkasında Paramount TV ve Universal Cable Productions bulunmakta.

Kitap, Mars’ta doğup, Marslılar tarafından büyütülen Valentine Michael Smith’in; dünyaya geldikten sonra dünyalılar ile olan iletişimi ve kaçınılmaz etkileşimini konu ediniyor. Tabi Heinlein’in 1961 yılında yayınlanan bu kitabının, dönemin öne çıkan akımlarıyla – hippi kültürü, özgür aşk, özgür seks, dünya barışı, komünal düzen- ilgili söyleyecek çok sözü var. Kitap her ne kadar 60’lı yıllarda yayınlanmış olsa da, zamansız bir baş yapıt…

NBCUniversal Cable Entertainment başkanı Bonnie Hammer Salı günü yaptığı açıklamada, “Benim bakış açımdan,  Stranger in a Strange Land sadece bir bilim kurgu başyapıtı değil, aynı zamanda en sevdiğim kitaplardan biri. Zamansız ve bugünün dünyasında her zamankinden daha fazla uyumlu. Kitabın bir hayranı olarak, diziyi dünya standartlarında bir televizyon olayı olarak görmek için sabırsızlanıyorum.” şeklinde konuştu.

Paramount TV başkanı Amy Powell ise, “Paramount TV, Robert Heinlein’in yeni ufuklar açan bilim kurgu çalışmalarını uyarlama fırsatı bulduğundan dolayı heyecanlı. Bu roman, üniversiteden beri en sevdiğim kitaplardan biri ve 40 yılı aşkın bir süredir yeni hayranlara bulmaya devam etmesinin de bir nedeni var. Syfy kanalının yaratıcı ve fütüristik programlamayı anlamadaki benzersizliği, onları bu seri için ideal bir ortak yapıyor.” şeklinde bir açıklama yaptı.

BENZER KONULAR