Anasayfa Haberler Yeni K-Drama: A Korean Odyssey

Yeni K-Drama: A Korean Odyssey

2017 yılının tamamlamamıza günler kala, yakın zamanda başlayacak yeni bir fantastik k-dramanın heyecanını yaşıyoruz. 23 Aralık’ta tvN kanalında yayınlanmaya başlayacak A Korean Odyssey‘in (Hwayugi) radarımıza takılmış olması tesadüf değil zira dizi hikayesi ve oyuncuları kadar, yapım ekibiyle de dikkat çekiyor.  

Journey to the West” isimli klasik Çin romanının yeniden yorumlaması olarak karşımıza çıkan dizi, Son Oh Gong ve Woo Ma Wang’ın karanlık bir dünyada, aydınlığı arama yolculuklarının hikayesini anlatacak. Oyuncularına az sonra detaylı olarak değineceğim bu hafta sonu dizisinin yönetmenliğini Park Hong Gyun yapıyor ve senaryo da Hong kardeşlere emanet edilmiş. (Hong kardeşler, yani Hong Jung Eun ve Hong Mi Ran daha önce You’re Beautiful, My Girlfriend is a Gumiho, Big ve The Master’s Sun gibi oldukça popüler dizilerin de senaryo yazarlığını yapmışlardı.)

Orijinal hikayede, ana karakterimiz özel antik metinleri bulmakla görevlendirilmiş bir keşiştir. Bu görevi sırasında kendisine pek çok zorlu yol arkadaşı eşlik eder ve aralarında en sevileni (aynı zamanda en can sıkıcı olanı) ise Sun Wukong yani hileci “Maymun Tanrı”dır. Bu uyarlamada Sun Wukong karakterini askerden kısa süre önce dönen Lee Seung-gi canlandıracak. Hikayedeki “keşiş” karakteri ise dizide bir kadın karaktere çevrilmiş, ruhları görebilen bu karakteri ise Oh Yeon-seo canlandıracak. Lee Seung-gi’nin canlandıracağı yaramaz Sun Wukong karakterinin daha yumuşak muadili ise Cha Seung-won‘un canlandıracağı “Boğa İblis Kral, Ruhların Tanrısı” olacak. İşte bu 3 karakter, ışığı ararken karanlık ruhlarla savaşmak için bir araya gelecekler.

Dizinin hikayesine dair daha fazla bilgi verilmiyor ama genel olarak hikayenin emlak ve eğlence sektörü içerisinde geçeceğini biliyoruz. A Korean Odyssey‘in kadrosunda yer alan diğer iki isim ise FT Island grubunun solisti Lee Hong Ki ve emektar oyuncu Jang Gwang 

Dizinin 3 ana karakterinin tanıtıldığı fragmanları altta izleyebilirsiniz:

Özellikle fragmanları izledikten sonra, dizi için heyecanlanmamak elde değil. Eğer iyi kotarıldı ise bu fantastik Kore dizisi bizler için gerçek bir yeni yıl hediyesi olacak diyebiliriz.

Netflix ve tvN arasındaki devam eden anlaşmanın bir parçası olarak, online streaming platfırmu Netflix A Korean Odyssey‘in (Hwayugi) yayın haklarını da almış bulunuyor. Platform diziyi 2018 başında uluslararası izleyici için izlenebilir kılacak. Umarız Türk izleyiciler olarak biz de diziyi Türkçe altyazı ile izlemek için çok fazla beklemek zorunda kalmayız.

A Korean Odyssey (Hwayugi) Fotoğraf Galerisi

Kaynaklar: Soompi, Dramabeans 1, Dramabeans 2, Dramabeans 3