Anasayfa Haberler Yeni Uyarlama Locke & Key: Tüm Gelişmeler

Yeni Uyarlama Locke & Key: Tüm Gelişmeler

Joe Hill’in Locke & Key isimli çizgiroman serisinin, bir dizi projesi olarak yeniden gündeme geldiğini bir süre önce paylaşmıştık hatırlarsanız. İşte o proje tüm hızıyla ilerliyor ve biz de diziye dair öğrendiğimiz her şeyi tek bir yazı altında toplamaya karar verdik.

Locke & Key uyarlamasının pilot bölüm siparişi, son zamanların yükselişteki Hulu platformu için çekiliyor. Dizinin showrunnerlığını üstlenen isim Carlton Cuse, çizgiromanın da yazarı ola Joe Hill ise pilot bölümün senaryosunu yazacak isim olarak açıklandı. Pilot bölümü yönetecek kişinin ilk olarak Scott Derrickson olacağı açıklanmıştı ama yönetmen şu sıralar TNT için uyarlanan Snowpiercer projesi ile meşgul olduğundan, bu görev IT filminin yönetmeni Andy Muschietti’ye devredildi. (Burada küçük bir not, Joe Hill ünlü korku romanı yazarı Stephen King’in oğlu ve IT filmi de bildiğiniz üzere Stephen King’in bu meşhur romanından uyarlandı.)

Dizide, babaları korkunç bir cinayete kurban giden 3 kardeşin, anneleriyle beraber Maine şehrindeki atalarından kalan eve yerleştikten sonra yaşadıkları olayları izleyeceğiz. Bu evde bazı sihirli anahtarlar bulunuyor ve bu anahtarla vasıtasıyla bazı güçlere kavuşulabiliyor. Üç kardeş hem anahtarları hem de bu anahtarların peşindeki bir kötücül varlığı keşfedecekler.

Gelelim dizide yer alacağı kesinleşen oyunculara. Pilot bölümde yer alacağı kesinleşen ilk isim Frances O’Connor (The Conjuring 2, The Missing) oldu. O’Connor, dizinin baş rolünde yer alacak ve anne Nina’yı canlandıracak. Üç kardeşin en küçüğü Bode Lock, IT filminde de rol alan küçük oyuncu Jackson Robert Scott tarafından canlandırılacak. Bir diğer IT filmi oyuncusu Megan Charpentier ise dizide Lock ailesinin kızı Kinsey Locke’u canlandıracak. Üç kardeşin en büyüğü Tyler Locke ise Jack Mulhern tarafından canlandırılacak.

Ayrıca dizide Nate Corddry‘yi (Mom) Locke kardeşlerin amcaları Duncan Locke rolünde, bir diğer IT oyuncusu Owen Teague‘u ise hem kendi babasını hem de Locke kardeşlerin babasını öldüren şiddet eğilimi ve sorunlu bir genç olan Sam Lesser rolünde izleyeceğiz. Son olarak Lethal Weapon filmlerinden hatırlanabilecek ünlü oyuncu Danny Glover da dizinin pilot bölümünde Tyler’ın İngilizce öğretmeni Joe Ridgeway rolüyle yer alacak. Joe zamanla Nina’nın arkadaşı çocukların yol göstereni olacak bir karakter olarak tarif ediliyor.

Dizinin onay alıp almayacağı, onay alırsa ne zaman yayınlanacağı gibi konularda ise henüz bir açıklama yapılmadı.