Anasayfa Haberler Aralık 2017’nin En Yeni Dizileri

Aralık 2017’nin En Yeni Dizileri

2017’nin son ayında az ama öz diyebileceğimiz 5 yeni dizi hayatımıza giriyor. Netflix platformunun ilk Alman yapımı gerilim dizisi Dark, Ortaçağ’ın en güçlü askeri örgütü olan tapınak şövalyelerinin iç dünyasını izleyeceğimiz Knightfall ve Jean Claude Van Damme’ı gizli bir ajan olarak karşımıza çıkaran Jean-Claude Van Johnson, bu ayın yeni dizileri arasında. İşte Aralık ayının en yeni dizileri;

1. Dark (1 Aralık – Netflix)

Netflix platformunun ilk Alman orijinal yapımı olan Dark, Almanya’nın bir kasabasında iki çocuğun kaybolması üzerine yaşanan olayları konu almakta. Kasabayı etkileyen bu olay dört ailenin birbiriyle olan ilişkilerini ortaya çıkarırken, günümüzde yaşananların aslında 1986 yılına uzandığını gösterecek. İlk olarak 2017 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde seyirci karşısına çıkan dizi 10 bölüm olarak ekrana gelecek.

İlgili: Dark: Yeni Favori Netflix Dizinize Merhaba Deyin!

2. Happy! (6 Aralık – Syfy)

Grant Morrison ve Darick Robertson’ın aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Happy!, kiralık katile dönüşen eski bir polis Nick Sax’in hikayesini ekrana taşıyor. Günlerini alkol ve uyuşturucuyla geçiren Nick, aldığı bir iş sonrası vurulup ölüme terk edilir. Sağlık ekibinin müdahalesinden sonra hayata geri döndüğündeyse gözünün önünde Happy adını taşıyan mavi kanatlı tek boynuzlu bir at belirir. Bu yeni hayali arkadaşla birlikte Nick’in hayatı da tamamen değişecektir. Christopher Meloni’yi Nick Sax rolünde izleyeceğimiz dizide Patton Oswalt da sesiyle Happy’ye hayat verecek.

3. Knightfall (6 Aralık – History Channel)

History Channel, Vikinglerin ardından bu defa tapınak şövalyelerinin gizemli dünyasını yansıtan yeni bir dönem dizisini daha hayata geçiriyor. Hristiyanlığın en değerli emanetlerini korumakla görevlendirilen, Ortaçağ’ın en güçlü, zengin ve gizemli askeri örgütü olan tapınak şövalyelerinin yaşadıklarını konu alan dizi, Kutsal Kase’nin kaybolduğu ve tapınak şövalyelerinin son kalesi olan Akka şehrinin düşüşüyle başlıyor. Bu olaydan yıllar sonra Kase’nin nerede olduğuna dair bir ipucu ortaya çıkar. Bunun üzerine tapınak şövalyesi Landry’nin önderliğindeki grup Kase’yi bulmak için ölüm kalım savaşının yaşanacağı bir yola girerler. Don Handfield ve Richard Rayner yaratılan dizide Tom Cullen, Pádraic Delaney, Simon Merrells ve Olivia Ross başrollerde yer alıyor. İlk sezonu 10 bölümde oluşan dizinin yapımcıları arasında başarılı aktör Jeremy Renner da var.

4. Jean-Claude Van Johnson (15 Aralık – Amazon)

Jean Claude Van-Damme’ın başrolünde yer aldığı Amazon platformunun bu yeni serisinde, aksiyon filmlerinin dünyaca ünlü yıldızı Van Damme’ın, Johnson takma adıyla gizli bir ajan olarak tehlikeli operasyonlarda görev almasını konu alıyor. Ridley Scott’ın yapımcıları arasında yer aldığı dizide Kat Foster, Moises Arias ve Phylicia Rashad da rol almakta.

5. Wormwood (15 Aralık – Netflix)

Ünlü belgesel film yapımcısı Errol Morris’in elinden çıkan altı bölümlük bu mini dizi, babasının gizemli ölümünü araştıran bir adamın hikayesinden yola çıkıyor. Tabii bu ölüm CIA’in gizli LSD deneyleriyle bağlantılı bir durumu da içeriyor. Gerçek bir hikayeye dayanan ve gerçek hayatta yapılan röportajları da içinde barındıran mini dizide Peter Sarsgaard, Molly Parker, Tim Blake Nelson, Bob Balaban, Michael Chernus, Jack O’Connell, Christian Camargo ve Scott Shepherd rol almakta.