Anasayfa Haberler En Son Haberler Comic-Con 2015: Doctor Who Panelinden Notlar

Comic-Con 2015: Doctor Who Panelinden Notlar

Comic-Con’da gösterilen Doctor Who trailerı (haberi şurada) ile birlikte oyuncular Peter Capaldi, Michelle Gomez ve dizinin yapımcılığını ile baş yazarlığını yapan Steven Moffat panelde yeni sezon hakkında bazı açıklamalarda bulundular.

“Missy’nin Doktor’un hayatına tekrar giriş şekli tahmin edeceğiniz bir şekilde olmayacak” açıklamasını yapan Moffat, Doktor – Master arkadaşlığı üzerine ise “Onlar arkadaş. Bir vejeteryan ve avcı ne kadar arkadaşsa o kadar.” yorumunu yaptı.

Michelle Gomez oynadığı Missy karakteri için “Missy olayları başka açıdan keşfetmek zorunda, bu da onu oynamayı ilginç ve heyecanlı hale getiriyor” dedi ve Master-Doktor ilişkisi hakkında ise “Bu biraz nefret etmek için sevdiğiniz bir arkadaş gibi, büyük arkadaşlık biraz ters gidiyor. Onun hayat amacı Doktoru takip etmek ve Doktorun ona göre hatasını anlamasını sağlamak. İkimizde birilerini öldürüyoruz. Doktor bunun hakkında kötü hissediyor, ben hissetmiyorum.” yorumunu yaptı.

Doktor hakkında açıklamalarda bulunan Moffat “Doktora iyi ya da kötü bir senaryo yazmak çok fark yaratmıyor. Farkı onu oynayan aktör belirliyor. Bir gün bir kadın oyuncu Doktoru canlandırabilir mi diye soracak olursanız, şimdilik bunun için kadromuz dolu ama benim görüşüm dizide de olduğu gibi oldukça açık” diyerek Master-Missy değişimini örnek gösterdi.

Capaldi ise “Yazarlar artık beni daha iyi tanıyorlar ve benim için yazmak istiyorlar. Clara ve Doktor tarihteki en şanslı kişiler olmaktan zevk alıyorlar. Onlar pervasızca maceradan maceraya koşuyorlar.” dedi. Ardından Moffat “Ne kötü gidebilir ki? Final bölümü” diyerek espri yaptı. Açıklamasına devam eden Capaldi “Yeni Doktor size biraz sert gözükmüş olabilir. Çünkü o çok gizemli birisi. O bir zaman lordu, sıradan bir insan değil. Eğer insan olsa ve benim yüzümü alsa, iyi birisi olabilir. Yeni sezonda Clara’nın yardımı ile sosyal becerilerini geliştirmeye çalışıyor” dedi.

Doctor Who 19 Eylül’de 9. sezonu ile ekranlara dönüyor.