Anasayfa Haberler Gillian Anderson American Gods Kadrosuna Katıldı!

Gillian Anderson American Gods Kadrosuna Katıldı!

0 522

American Gods’ın televizyon uyarlaması tanıdık bir ismi daha kadrosuna dahil etti. The X-Files ve Hannibal dizilerinin yıldızı Gillian Anderson, yeni tanrıların sözcüsü Media rolünü üstlenecek.

Neil Gaiman’ın aynı adlı romanından uyarlanan American Gods’ın hikayesi, hapisten yeni çıkmış eski bir suçlu olan Shadow Moon’un, Mr. Wednesday isimli gizemli bir adamın iş teklifini kabul etmesiyle şekilleniyor. İkilinin birlikte yaptıkları bu yolculuk sırasında Shadow, eski tanrılar ve yeni tanrılar arasında bir savaşın yakın olduğunu fark eder. Bu durumda kendisine düşen görev ise daha önceden belirlenmiştir.

Gillian Anderson’ın canlandıracağı Media ise çeşitli ikonik ünlülerin şekillerini alarak yeni tanrıların tanıtım yüzü ve satış temsilcisi görevini yapmaktadır. Media, her zaman kontrolü elinde tutan ve hikayeleri uygun olduğu yöne çevirmeyi becerebilen bir karakter.

Bryan Fuller ve Michael Green’in elinden çıkan projede Shadow rolüne Ricky Whittle, Mr. Wednesday rolüne ise Ian McShane hayat verecek. Starz kanalında yayınlanacak olan bu diziyi şimdiden sabırsızlıkla bekliyoruz.