Anasayfa Dizi Detay Spoiler Neptune’de bir Mars’lı – “Veronica Mars” İncelemesi 3.Kısım

Neptune’de bir Mars’lı – “Veronica Mars” İncelemesi 3.Kısım

Başarılı polisiye “Veronica Mars” hakkındaki incelememize kaldığımız yerden devam ediyoruz.  İlk kısım şurada, ikinci kısım ise burada.

***Dikkat! Yazının bundan sonrası tüm bölümleri izlememiş bünyeler için Spoiler nitelikli bilgiler içeriyor olabilir!*** 

 

Kickstarter ve Veronica Mars Film Projesi

Kickstarter sitesi kendisini “sanatçılar, tasarımcılar, film yapımcıları, müzisyenler, gazeteciler, mucitler, kaşifler vs. için fon toplayan bir platform olarak tanıtıyor. Bir proje ortaya koyuyorsunuz, bunun güzel bir tanıtımını yapıyorsunuz. Eğer site bunun hakikaten yaratıcı bir iş olduğunu düşünürse projeniz Kickstarter’da yayınlanıyor ve başlıyorsunuz gönüllü insanlardan para toplamaya. Eğer projenin açık olduğu belirli sürede (30 gün gibi) hedeflediğiniz miktara ulaşırsanız site %5 komisyon alarak toplanan parayı size veriyor. Eğer hedeflediğiniz paraya ulaşamazsanız hiçbir bağışçının kartından para kesilmiyor. İşte bu güzel fikir, Veronica Mars filmi hayalinin gerçeğe dönüşmesini sağladı.

5c95bb09aefc054b36148ae58a76b76e_large

25 Dolar üzeri bağış yapanların kazanacakları tişörtleri Jason Dohring tanıtıyor sitede.

Dizi doğru dürüst bir sona kavuşamadan 3.sezon sonunda iptal edildiğinden beri Rob Thomas‘ın aklında bir film fikri zaten vardı. Özellikle Kristen Bell zamanında hem dizinin iptal edilmemesi için, hem de film projesinin gerçeğe dönüşmesi için oldukça çaba sarf etmişti. Rob Thomas “Part Down” dizisine başladığında “enerjisini bu diziye ayırmak istediğini” söyleyince bu proje rafa kalkmıştı.

7db889fe31cadb99a805039e48c13cff_large

Bu da ikinci tişört tasarımı.

Mart ayında bekleyiş sona erdi, dizinin hayranlarının hayalleri gerçek oldu. 13 Mart’ta Rob Thomas The Veronica Mars Film Projesini kickstartera ekledi; “Eğer 12 Nisan’a kadar 2 Milyon Dolar toplayabilirsek, Veronica Mars filmini çekeceğiz!” Bu proje için Veronica Mars’taki karakterleriyle kurdukları bağı henüz koparamamış dizinin yıldızları Kristen BellJason DohringEnrico ColantoniRyan Hansen ile dizinin yaratıcısı Rob Thomas bir de eğlenceli bir tanıtım videosu hazırladılar.

Bundan sonrası ise tam bir başarı hikayesi.

Veronica Mars ilk oldu ama sanırım sonuncu olmayacak. Veronica Mars’ın başarısı hem dizi sektöründe hem film sektöründe pek çok şeyi değiştirecek. Bu başarı tarihteki yerini aldı, Veronica Mars’ın  hiç unutulmayacağını bilmek beni ziyadesiyle mutlu ediyor. Nedir mi bu hep hatırlanacak başarı?

* Veronica Mars Film’i için kampanya hedefi olan 2 Milyon Dolar yalnızca 11 saatte toplandı. 

* Veronica Mars film projesi toplamda 5.7 Milyon Dolar toplayarak Film kategorisinde tüm zamanların en çok bağış toplayan projesi oldu.

* Veronica Mars Film Projesi’nin kırdığı rekorlar şu şekilde;

-En kısa sürede 1 Milyon Dolar’a ulaşan Proje
-En kısa sürede 2 Milyon Dolar’a ulaşan Proje
-Film kategorisinde tüm zamanların en çok bağış toplayan projesi
-Kickstarter’da tüm kategoriler içerisinde en çok bağış toplayan 3.proje
-Kickstarter’da tüm kategoriler içerisinde en çok bağışçının katıldığı proje.

Ryan Hansen’ın Kickstarter Tepkisi

 

Jason Dohring’den Özel Bir İstek

 

Kristen Bell’in Kickstarter Tepkisi

 

Rob Thomas’ın 5 Milyon Dolar Toplandığında Verdiği Tepki

 

Projenin Tamamlanmasına 24 Saat Kala Kristen Bell

 

Filmde Kimler Yer Alacak?

Veronica Mars filminin çalışmalarına hemen başlandı. Film bu yaz çekilecek ve 2014 yılının ilk aylarında gösterime girecek. Şimdilik filmde yer alacağı kesinleşen 3 isim var; Kristen Bell (Veronica Mars), Jason Dohring (Logan Echolls) ve New Girl’un Schmidt’i Max Greenfield (Leo D’Amato). Ayrıca Kristen Bell‘in nişanlısı Dax Shepard‘ın da bir “cameo” yapacağı açıklandı. Veronica Mars Film Projesine hazırlanan video ile destek veren Enrico Colantoni (Keith Mars) ve Ryan Hansen‘ın (Dick Casablancas) ise kadroya dahil olduğu kesin olarak açıklanmasa da filmde yer almaları bekleniyor. Geri dönüşler sadece kamera önünde de yaşanmayacak elbette. Dizinin en iyi yazarlarından Diane Ruggiero da film ekibine katıldı ve senaryonun yazımında  Rob Thomas‘a yardımcı olacak. (Edit 10.05.2013 – Veronica’nın babası özel dedektif Keith Mars’ı canlandıran Enrico Colantoni‘nin de filmde yer alacağı kesinlik kazandıEnrico Colantoni Veronica Mars Filmi’nin Kadrosunda!)

300.hitrun1.mh.051012

Kristen Bell’in nişanlısı Dax Shepard’ın filmde küçük bir sahnesi olacak.

Peki Filmde Bizi Neler Bekliyor? (Kaynak: TVLine)

1- Veronica yalnız olmayacak. Veronica’nın sevgilisinin yeni bir karakter mi, yoksa tanıdğımız karakterlerden biri mi olacağı bilinmiyor ancak bu kişinin Logan olmayacağı kesin. Çünkü filmde Veronica Logan’ı 9 yıldır görmemiş olacak.

tumblr_lz45f66gPI1r4jst5o1_500

Veronica’nın “erkekleri”

2- Veronica lise mezuniyetinin 10. Yıl kutlaması için Neptune’e geri dönecek. Geçen 10 yıl içerisinde Veronica Hearst’ta ilk yılını bitirdikten sonra Stanford’a gidip oradan mezun olmuş olacak. Sonrasında Columbia Hukuk fakültesine giden Veronica’yı filmde buradan da mezun olmuş baro sınavlarına hazırlanırken izleyeceğiz. 3- Üniversite boyunca dönem dönem Neptune’e gelmiş olsa da Veronica 3.Sezon finalinden sonra hiçbir dava üzerinde çalışmamış olacak.

l

Veronica & Lilly

4- Hikaye Lilly Kane ile ilgili olmayacak, dolayısıyla filmde Amanda Seyfried’ı görmeyeceğiz.

Veronica-Mars-Bell-Logan_l

Daha fazla sevişme sahnesi mi? Oh, evet!

5- Filmde 13 yaş sınırı olacak. (Bahsettikleri “daha fazla çıplaklık”tan dolayı olsa gerek 🙂 )

keith-and-veronica-mars

Veronica ve Keith Mars

6- Keith Mars ve Veronica arasındaki baba-kız ilişkisi filmde de önemli yer tutacak.

7- Rob Thomas Veronica’nın kesinlikle ölmeyeceğini ama diğer karakterlerin yaşayıp yaşamayacağı konusunda söz veremeyeceğini söyledi. Ve hatta, sıkı durun, bir sequel, 10 bölümlük Netflix’te yayınlanacak bir 4.Sezon bile söz konusu olabilir! Veronica Mars İncelememizi burada tamamlamış olduk. Ancak yakın zamanda En İyi Bölümler ve Soundtarck üzerine de yazılarımız olacak. Hem bunlar için, hem de film ile ilgili en güncel haberler için bizi takip edin 😉

Neptune’de bir Mars’lı – “Veronica Mars” İncelemesi 1.Kısım

Neptune’de bir Mars’lı – “Veronica Mars” İncelemesi 2.Kısım