Anasayfa Haberler Psycho’nun Öncesinde, Bates Motel’de

Psycho’nun Öncesinde, Bates Motel’de

Alfred Hitchcock’un şaheseri “Psycho” korku sineması mevzu bahis olduğunda akla ilk gelen filmlerdendir. Klasikleşmiş duş sahnesi, bugüne kadar türlü filmde ve dizide yapılan göndermeler ve tema müziği ile çağımızın en önemli yapımlarından biridir Psycho. Bu önemli eser şimdi bir daha yorumlanacak; bu sefer Televizyon için.

A&E kanlında yayınlanacak “Bates Motel“, Psycho filminden önce yaşananları konu alacak korkı-gerilim türünde bir prequel olacak. 18 Mart’ta prömiyerini “First You Dream, Then You Die” bölümüyle yapacak olan dizinin başrollerinde Vera Farmiga ve Freddie Highmore bulunuyor. Anne Bates  “Norma Louise” rolünde izleyeceğimiz Farmiga’yı Up in the AirThe Departed, Orphan gibi filmlerden hatırlıyor olabilirsiniz. Norman Bates‘i canlandıracak olan Highmore ise daha çok yaptığı seslendirmeler ile (Astro BoyThe Golden Compass) tanınıyor sinema dünyasında. Dizide yer alacak olan diğer isimler ise şu şekilde; Max Thieriot, Olivia Cooke, Nicola Peltz (The Last Airbender), Nestor Carbonell (Lost, The Dark Knight Rises) ve Mike Vogel (Pan Am).

Konu kısaca şu şekilde özetlenebilir: Kocasının trajik ölümünün ardından Norma Bates taze bir başlangıç yapmak umuduyla “White Pine Bay” kasabasında yer alan bir moteli satın alır.  Norma ve oğlu Norman yeni evlerine ve yeni hayatlarına alışmaya çalışırlarken, yerleştikleri kasabanın göründüğü kadar sessiz olmadığını fark ederler. Ayrıca yerel halkta yeni gelen bu iki kişiyi ne aralarına ne de sırlarına dahil etme konusunda çok hevesli değildir. Fakat itilip kakılmaktan bıkan Bates ailesi hayatta kalmak ve kendi sırlarını saklamak için ne gerekirse yapmaya hazırdırlar.

Dizinin Psycho’nun birebir uyarlaması olmayacağını, yalnızca o hikayeden esinlenilmiş bir yapım olacağını da belirtelim.

Poster 1

kinopoisk.ru

Poster 2

kinopoisk.ru

Poster 3

kinopoisk.ru

Poster 4

kinopoisk.ru

Poster 5

kinopoisk.ru