Anasayfa Haberler En Son Haberler Scooby-Doo & Supernatural Ortak Bölümünden Son Gelişmeler

Scooby-Doo & Supernatural Ortak Bölümünden Son Gelişmeler

0 346

Evet, başlığı okuyanların fazlasıyla şaşıracağından eminiz. Scooby-Doo ve Supernatural ortak bölümü hakikaten gerçekleşiyor ve bizim bu konuda paylaşmak istediğimiz bazı gelişmeler var.

Çocukluğumuzun en sevilen çizgi kahramanlarından biri olan Scooby-Doo’nun dahil olacağı Supernatural bölümünün ilk duyurusu geçtiğimiz Mayıs ayında The CW kanalının yıllık “Upfron” sunumları sırasında yapılmıştı.

Supernatural’ın 13. sezonunda, Sam (Jared Padalecki) ve Dean Winchester (Jensen Ackles) kardeşler, bir animasyon bölümünde konuşan köpek Scooby-Doo ile bir araya gelecekler.

Showrunner Andrew Dabb’ın söylediğine göre bir animasyon bölümü çekmeye dair ilk fikir, henüz Supernatural’ın 4. sezonunda iken yazar odasında ortaya atılmış olsa da, bu bölüme dair ilk adım ancak senaristlerden Jeremy Adams Scooby-Doo fikrini ortaya attığında atılmış. Hem Supernatural, hem de Scooby-Doo Warner Bros. şirketinin ürünleri olduğu için böyle bir ortak bölümün gerçekleşmesinin önüne geçecek bir telif meselesi bulunmuyor. Tek sorun, bir çizgi karakter ile doğa üstü yaratıklar avlayan 2 kardeşi, animasyon bir bölümde bir araya getirebilecek yaratıcılıkta bir yazar ekibine sahip olmak… Çok şükür, Supernatural’ın yazarları bu yaratıcılığa sahip olduklarını çoktan ispatladılar.

Sam ve Dean’i, Scooby-Doo ile beraber izleyeceğimiz bölümün 3’te 1’i animasyon olacak. Yürütücü yapımcılardan Robert Singer’ın yaptığı açıklamaya göre, Sam ve Dean’in Scooby-Doo ile beraber olduğu sahnelerin deneme çekimleri oldukça başarılı ve yaratıcı ekip, en az izleyiciler kadar heyecanlılar. Robert Singer’a göre bu bölüm herkes tarafından çok sevilecek. Yıllardır üzerinden konuşulan projenin hazırlıklarına geçtiğimiz Ocak ayında başlanmış ve bölümün bitmesinin yine Gelecek Ocak ayına dek sürmesi bekleniyor.

Bölüm,  Scooby-Doo hikayeleri gibi olacak ama tabii biraz daha karanlık bir versiyonu. Daha önce paralel evrenlerde ya da farklı gerçekliklerde geçen pek çok başarılı bölümünü izleidğimiz Supernatural’ın, bu animasyon bölümünü de başarılı bir şekilde ortaya koyacağına dair şüphemiz yok. Ve tabi böyle yarı animasyon bir bölümü düşünce, insanın aklına ister istemez Trickster geliyor.

Supernatural 13. sezonuyla, 12 Ekim Perşembe akşamı The CW ekranlarında olacak.