Anasayfa Haberler En Son Haberler Son 25 Yılın Mutlaka İzlenmesi Gereken 25 Dizisi

Son 25 Yılın Mutlaka İzlenmesi Gereken 25 Dizisi

0 42520

Bizler yaşadığımız dönem itibariyle gerçekten çok şanslı bir nesiliz, en azından televizyon konusunda. Öyle ki, televizyonun (daha doğrusu dizilerin) altın çağında yaşıyoruz desek abartmış olmayız. Internet, teknoloji ve sosyal medya mesafeleri öylesine kısalttı ki artık her şeye olduğu gibi yabancı dizilere ulaşmamız da oldukça kolay. Daha çok izleyici, daha kaliteli yapımlar, daha büyük prodüksiyonlar, TV dizisi yapan ünlü yönetmen ve oyuncular ve çok daha fazlası. Dediğimiz gibi, TV dünyası altın çağını yaşıyor ve biz de bunun bir parçası olduğumuz için çok şanslıyız.

Bu listemizi, Dizi-Mania okurlarıyla beraber oluşturduk. Düzenlediğimiz ankette en çok oyu alan dizilerle “Son 25 Yılın Mutlaka İzlenmesi Gereken 25 Dizisi” listemizi oluşturduk.

Önemli notlar:

angel

25- Angel

Yayın Tarihi: 1999 – 2004
IMDb Puanı: 8.0
Konu: Joss Whedon tarafından yaratılan Angel; Buffy the Vampire Slayer dizisinin spin-offu olan bir dizi. 3. sezon finaliyle birlikte hem Sunnydale’den hem de Buffy the Vampire Slayer’dan ayrılan Angel, Los Angeles’a yerleşir. Yine Buffy the Vampire Slayer’dan tanıdığımız karakterlerden olan Cordelia’nın ve yeni tanıştığı yarı-demon Doyle’un yardımıyla, vampir olarak sürdürdüğü hayatı boyunca işlediği günahları telafi etmek amacıyla doğa üstü güçlere sahip suçlularla savaşmaya başlar. Kadroya zamanla Wesley, Gunn, Lorne ve Fred gibi karakterler de dahil olur ve Buffy the Vampire Slayer crossoverları ile birlikte Angel kendi kemik izleyici kitlesini oluşturur. Dizinin en önemli özelliği Buffy the Vampire Slayer’dan daha karanlık bir atmosfere sahip olması. (Burcu)
Oyuncular: David Boreanaz (Angel), Alexis Denisof (Wesley Wyndam-Pryce), Charisma Carpenter (Cordelia Chase), J. August Richards (Charles Gunn), Andy Hallett (Lorne), Amy Acker (Winifred ‘Fred’ Burkle).