Anasayfa Haberler Yeni K-Drama: The Liar and His Lover

Yeni K-Drama: The Liar and His Lover

Bundan böyle Dizi-Mania’da yeni bir bölümümüz olacak, ilgimizi çeken yeni Kore dizilerinden bahsedeceğiz. K-Drama uçsuz bucaksız bir konu olsa da, radarımıza takılan önemli olduğuna inandığımız, ilginizi çekeceğini düşündüğümüz yapımlardan bahsetmeye çalışacağız.

Bahsedeceğimiz ilk dizi, 20 Mart’ta yayınlanmaya başlayacak olan yeni tvN dizisi The Liar and His Lover (Lovely Love Lie); radarımıza takılma sebebi ise başrol oyuncusu Lee Hyun Woo.

The Liar and His Lover (Lovely Love Lie) aynı isimli ve 2013 yılında yayınlanmış Japon filminin uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. Hem filmin, hem de dizinin uyarlandığı orijinal materyal ise Kotomi Aoki tarafından 2009 yılında yaratılan Kanojo wa Uso o Aishisugiteru isimli manga.

The Liar and His Lover (Lovely Love Lie) dizisinin başrollerinde Lee Hyun Woo ve Red Velvet isimli K-Pop grubu üyelerinden olan Joy yer alıyor. Diğer rollerde ise müzik yapımcısı Jin Hyuk rolünde Lee Jung Jin’i; basçı Chan Young rolünde Lee Seo Won’u ve seksi şarkıcı Yuna rolünde Hong Seo Young’u izleyeceğiz.

Kang Han-Kyeol (Lee Hyun-Woo) oldukça başarılı bir bestecidir ve başkalarının seslerinden ilham almaktadır. Ancak Kang Han-Kyeol gerçek kimliğini başkalarından saklamayı tercih eder. Yoon So-Rim (Joy) ise harika bir sese sahip olan sevimli bir lise öğrencisidir. Yoon So-Rim, Kang Han-Kyeol’a ilk görüşte aşık olur. Kang Han-Kyeol’un söylediği yalanlar, bu ikilinin ilişkisini ne kadar etkileyecek? Karşımızda tam bahara uygun, sevimli bir ilk aşk hikayesi bulunuyor.

Lee Hyun Woo’yu ilk defa To the Beautiful You isimli dizide Cha Eun-gyeol rolünde izlemiş ve çok sevmiştim. “2nd Lead Syndrome” (2. Başrol Sendromu) maalesef Kore dizilerinin çok önemli bir gerçeği. K-Dramalarda başroldeki erkek karakter genelde sinir bozucu, kendini beğenmiş ve asıl kıza kötü davranan karakterlerken, 2. erkek başrol genellikle iyi kalpli, sevimli ve asıl kızımıza sürekli yardım eden, sürekli onun yanında olan karakterler olur. İşte tam da hu sebepten çoğu Kore dizisinde çok ciddi 2nd Lead Syndrome yaşanır, çünkü asıl kızımızın bu 2. erkek başrolle beraber olmasını isteriz. İşte Lee Hyun Woo‘nun To the Beautiful You‘da canlandırdığı Cha Eun-gyeol karakteri, asıl kızımıza uygun gördüğümüz 2. erkek başrol idi. Lee Hyun Woo‘nun oyunculuğunu başarılı bulduğumu söylemeliyim, ayrıca kendisi oldukça da sempatik. To the Beautiful You’dan sonra takibe aldığım oyuncunun, bu sefer bir dizinin başrolünde yer alacak olması sevindirici.

Tanıtım Filmleri:

The Liar and His Lover (Lovely Love Lie) 20 Mart Pazartesi başlayacak ve Pazartesi-Salı akşamları yayınlanmaya devam edecek. Diziyi Dramafever üzerinden İngilizce altyazı ile ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

BENZER KONULAR